Sveučilište u Zagrebu
Vojni studijski programi
   
Izbornik predmeta
Termodinamika
Šifra: 129337
ECTS: 5.0
Nositelji: prof. dr. sc. Ivanka Boras
doc. dr. sc. Saša Mudrinić
Izvođači: dr. sc. Martina Odeljan - Predavanja

dr. sc. Luka Boban - Laboratorijske vježbe
Alen Cukrov, mag. ing. mech. - Laboratorijske vježbe
Prijava ispita: Studomat
Engleski jezik:

0,0,0

Nastavnik nije u mogućnosti ponuditi nastavu na engleskom jeziku.
Opterećenje:

1. komponenta

Vrsta nastaveUkupno
Laboratorijske vježbe 30
Predavanja 30
* Opterećenje je izraženo u školskim satima (1 školski sat = 45 minuta)
Opis predmeta:
Usvajanje temeljnih pojmova o tehničkim sustavima i načinima interakcije sustava i okoliša. Stjecanje znanja o značajkama i ponašanju idealnih i realnih tvari u tipičnim tehničkim procesima. Upoznavanje s načinima i zakonitostima prijenosa topline te osnovama primjene infracrvene termografije. Upoznavanje s gorivima i procesima izgaranja goriva.
Literatura:
  1. Uvod u termodinamiku; Boris Halasz; Fakultet strojarstva i brodogradnje; 2015; ISBN: 9789537738150
  2. Zbirka zadataka iz Uvoda u termodinamiku; Boris Halasz; Fakultet strojarstva i brodogradnje; 2012; ISBN: 9789536313051
  3. Osnove termografije s primjenom; M. Andrassy; I. Boras; S. Švaić,; Fakultet strojarstva i brodogradnje; 2008; ISBN: 9789536970568
  4. Toplinske tablice; Antun Galović, Boris Halasz, Ivanka Boras; Fakultet strojarstva i brodogradnje; 2010
3. semestar
Obavezni predmet - Redovni smjer - Skupina smjerova Oklopništvo, Topništvo, Inženjerija, Tehnička služba i Pješaštvo
Termini konzultacija:

Ponovljeni I. kolokvij položili su sljedeći kadeti:

1. Bajs, Erik  4,5/8,0

2. Dodig, Manuela  4,5/8,0

3. Facković, Domagoj  5,5/8,0

4. Gale, Luka  3,5/8,0

5. Hržan, Dominik  4,5/8,0

6. Katalinić, Tea  4,0/8,0

7. Kevo, Mirta  4,5/8,0

8. Kirasić, Vlado  6,5/8,0

9. Klasić, Dominik  4,0/8,0

10. Knežević, Jakov  4,0/8,0

11. Kotarac, Luka  3,5/8,0

12. Krajnović, Ivan  8,0/8,0

13. Križan, Pere  3,5/8,0

14. Krmpotić, Marko  4,0/8,0

15. Ložnjak, Dorothea  5,0/8,0

16. Moric, Matej  4,0/8,0

17. Novak, Marta  8,0/8,0

18. Radovac, Danijel  4,5/8,0

19. Ribić, Vedran  6,5/8,0

20. Roglić, Mate  3,5/8,0

21. Soldo, Zvonimir  4,5/8,0

22. Šimunović, Zlatko  4,0/8,0

23. Znamenaček, Andrej  3,5/8,0

24. Želježnjak, Matea  7,0/8,0


Studenti koji su ostvarili 3,5 bodova (uvjetan prolaz), na drugom kolokviju moraju ostvariti najmanje 4,5 bodova!


II. kolokvij položili su sljedeći kadeti:

1. Banek, Josip  7,0/8,0

2. Bićanić, Ivan  7,5/8,0

3. Lukinac, Josip  8,0/8,0

4. Mijović, Đorđe  5,0/8,0

5. Peran, Anita  8,0/8,0

6. Radman, Nikola  6,0/8,0

 

Kadeti koji žele ponavljati drugi kolokvij (uz uvjet da su prošli prvi) trebaju prijaviti prvi ispitni rok.

Uvid u kolokvije (ponovljeni I. kolokvij i II. kolokvij) održava se u ponedjeljak 28.1.2019. na Fakultetu strojarstva i brodogradnje, soba 113, istočna zgrada, u 10h.

Alen Cukrov
Objavljeno: 23. 1. 2019. u 17:46
Uređeno: 23. 1. 2019. u 18:36
Alen Cukrov
Popis obavijesti