Sveučilište u Zagrebu
Vojni studijski programi
   
Izbornik predmeta
Materijali
Šifra: 129336
ECTS: 6.0
Nositelji: prof. dr. sc. Krešimir Grilec
Izvođači: prof. dr. sc. Željko Alar - Predavanja
prof. dr. sc. Danko Ćorić - Predavanja

prof. dr. sc. Željko Alar - Laboratorijske vježbe
Ivana Bunjan, mag. ing. met. - Laboratorijske vježbe
prof. dr. sc. Danko Ćorić - Laboratorijske vježbe
prof. dr. sc. Krešimir Grilec - Laboratorijske vježbe
izv. prof. dr. sc. Mirko Jakopčić - Laboratorijske vježbe
Daniel Pustički, mag. ing. mech. - Laboratorijske vježbe
Tomislav Rodinger, mag. ing. mech. - Laboratorijske vježbe
Prijava ispita: Studomat
Engleski jezik:

0,0,0

Nastavnik nije u mogućnosti ponuditi nastavu na engleskom jeziku.
Opterećenje:

1. komponenta

Vrsta nastaveUkupno
Laboratorijske vježbe 30
Predavanja 45
* Opterećenje je izraženo u školskim satima (1 školski sat = 45 minuta)
Opis predmeta:
Upoznavanje građe i strukture materijala, dijagrama stanja te osnova toplinske obradbe. Upoznavanje kemijskog sastava, strukture, svojstava i primjene najvažnijih tehničkih metalnih materijala, polimernih materijala, konstrukcijske keramike i kompozita.
Literatura:
  1. Materiali I; V. Ivušić, M Franz, Đ. Španiček, L. Ćurković; Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb; 2011; ISBN: 978-953-7738-11-2
  2. Svojstva i primjena materijala; T. Filetin, F. Kovačiček, J. Indof; Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb; 2013; ISBN: 953-6313-77-4
  3. Osnove toplinske obradbe metala; M. Stupnišek, F. Cajner; Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb; 1996; ISBN: 953-96459-1-3
3. semestar
Obavezni predmet - Redovni smjer - Nuklearno biološko kemijska obrana
Obavezni predmet - Redovni smjer - Skupina smjerova Oklopništvo, Topništvo, Inženjerija, Tehnička služba i Pješaštvo
Obavezni predmet - Redovni smjer - Skupina smjerova Veza, Motrenje i navođenje i Protuzračna obrana
Termini konzultacija:

U prilogu su rezultati 1. kolokvija održanog 7. studenog 2022. Svi kadeti su prošli 1. kolokvij.

Rezultati 1. Kolokvij – 7.11.2022.

Ime

Prezime

Bodovi K1

Haris

Atiković

31

Roko

Barun

28

Stjepan

Benić

44

Bartol

Bušić

36

Alojzije

Culej

26

Josip

Čavka

25

Luka

Ćurić

27

Doris

Dasović

36

Ante

Denona

33

Toni

Đerek

25

Melanie

Glad

31

Luka

Goreta

37

Luka

Grdešić

34

Dora

Jajčinović

21

Antun

Jerkić

24

Petar

Jolić

20

Stipe

Krstanović

33

David

Linc

23

Lucia

Marušić

30

Marta

Piškor

34

Filip

Šingelberger

24

Luka

Šostarić

42

Marin

Šunjerga

26

Dominik

Vida

38

Karlo

Volf

37

Mateo

Vukušić

45

Za prolaz je potrebno 20 bodova (od mogućih 50) što znači da su 1. kolokvij prošli svi kadeti.

Iz 1. kolokvija nema ocjene. Ocjena će se odrediti nakon 2. kolokvija zbrajanjem bodova.

Krešimir Grilec
Objavljeno: 9. 11. 2022. u 21:34
Krešimir Grilec
Popis obavijesti